2015-2016 yılındaki Türkiye Rusya taşımalarına baktığımıZ zaman yuklemeadetlerinde yuzde 100 ün üzerinde artış olduğunu görmekteyiz.karlılıkta ise yuzde 20 artış görülmekte 2014-2015 yılı Türkiye Rusya taşımalarımıza göre. Türkiye Rusya arasındaki politik kriz dolayısıyla Türk Tırlarının 2016 yılı tamamında Rusyaya girişi Rus makamlarınca yasaklanmıştır Aynı şekilde Rus tırlarınında Türkiyeye girişi yasaklanmıştır.

2017 yılının ilk günlerine baktığımızda Rus tırlarının Türkiyeye girişlerindeki yasakların kalktığını görmekteyiz.

Rus tırları 2016 yılının yarısından sonra Türkiyeye girişleri serbest bırakılmıştır. Fakat Türk tırların Rusyaya girişi halen yasaktır.Ayrıca Türk şöförlerine Rusyaya giriş halen yasaktır 2017 ocak ayı itibari ile.

Rapid Uluslararası Taşımacılık olarak Türkiye Rusya iş yapan firmalarımıza çözüm sunmayı 2016 yılı içinde başardık.

Firmamızın 1989 yılından beri Romanyada ofisinin bulunması sebebi ile Romen bayraklı tırlarımızla Türkiye Rusya arasında taşıma yapabildik. Romen Bayraklı tırlarımızla Türk ve Rus tırlarının 2 ülke arasında taşıma yapamamaları firmamızın Romen bayraklı tırlarla çalışması Firmamızla çalışan firmalara ciddi bir problemi çözme imkanı yarattı.

Aynı zamanda Türkiye ofisimizin titiz çalışmaları ile seçilen Moldovya bayraklı tırlarımızlada Türkiye Rusya arasında 2016 yılında taşımalarda müşterilerimize çözüm yaratmayı başardık.

Rapid Uluslararası Taşımacılık olarak hedefimiz ve çalışmalarımız her zaman çözüm odaklı olmaktadır .Hedefe yönelik çalışmaktır.

İş herkes yapabilir fakat bizim için önemli olan problem olduğu zaman problemi nasıl çözebileceğimize odaklanmayı başarmaktır.

Tabii bu problemleri çözebilmek ciddi bilgi birikimine bir çok ülkede kendi ofislerimiz olmasına ve bu ofislerimizde dinamik çözüm üreten ekip arkadaşlarımızın olması ile gerçekleşmektedir

Türkiye Rusya güzergahını düşünürsek firmamızın Türkiyede Rusyada ve Romanyada bizzat kendi ofislerinin bulunduğunu görmekteyiz.

Bu ülkelerde yapılanmalarımız olmasa bu organizasyonu asla yapamazdık .

Türkiye ofisimizde Rus Ukranyalı Moldovyalı Romen ekip arkadaşlarımız büyük bir ciddiyetle çalışmaktadırlar.

Aynı zamanda Bulgaristan departmanımızda Türkiye ofisimizde bulunmaktadır.Bu departmanımızdada Bulgar kökenli arkadaşlarımız çalışmaktadır.

Bu departmanımızda Türkiye Rusya arasında çok kritik dönemlerde müşterilerimizden gelen özelikle kamyon romork 120 m cuplük taşımalarda müşterilerimize araç temininde katkı sağlamayı başarmaktadır.

Görüldüğü üzere bir taşıma organizasyonu için 4 ayrı ülkede hatta 5-6 -7 ülkede birden iş yapabilme takip edebilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmekte.

Ukrania bayraklı araçlarlada Türkiye Rusya arasında taşıma yapabiliyorduk fakat Rusya Ukrania arasındaki politik kriz sebebi ile Rusya Ukrania tırlarının Rusyaya girişini 2016 yılında yasakladı.

Ukrania da Rus tırlarının ülkeden geçişini yasakladı.

Firmamızın Ukrania da geliştirmeyi başladığı projeler ve taşımalar 2016 yılında yapılmıştır.

Ukrayna Romanya arasında 400 tırlık proje taşıması gerçekleştirilmiştir.

2017 yılı mart ayı başlangıç olarak 2017 yılı Eylül ayında bitmek üzere 1000 tırlık bir taşıma anlaşmasıda yapılmıştır.

Rapid Uluslararası Taşımacılık olarak hedefimiz çalıştığımız ülkelerle ve onların komşu oldu ülkeler ve 3.ülkelerle olan taşımalarıda gerçekleştirmektir

2017 yılında üzerinde çalıştığımız Ukrayna Polonya arasında haftalık 100 tırlık taşıma organizasyonunu gerçekleştirmek için dikkatli çalışmalar yapmaktayız ve bu taşımaların bir bölümünü gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz.

Ukraynada kendi ofisimizi ve organizasyonumuzu başlatma çalışmalarımız devam etmektedir.

Ukrayna ofisimizin organizasyonunu sagladıktan sonra Türkiye Ukrayna arasındaki taşıma kapasitemizi arttıracağımızı düşünüyoruz.

Türkiye Rusya ve Rusya Türkiye nakliyelerinde yaşanan politik kriz sebebi ile müşterilerimize ayrıca aktarmalı taşıma önerileri götürdük ve bu önerilerimiz kabul edildi ve müşterilerimizin işlerinin aksamadan Mal sevkiyatlarını gerçekleştirdik.

Çözümü şu şekilde gerçekleştirdik.Türkiye Rusya arasında Romanyayı transit aktarma ülkesi seçtik ve Rusya Romanya arasında Rus veya Romen bayraklı araçlarla Romanyaya kadar müşterilerimizin ürünlerini getirdik oradanda aktarma yaparak Romen veya Türk araçlarla mallarını Türkiyeye getirdik veya aynı işlemin tersini gerçekleştirdik.

Çözüm çok önemli.Rapid çözüm odaklı bir firma ve organizasyon.

Belirttiğimiz gibi bu tabii aynı anda 6-7 ülkede iş yapabilme kaabiliyetiniz tecrübeniz ve dinamikliğe ve takip yeteğinize sahip olmanız aynı zamanda uluslararası sigorta policelerinizin olması gerekiyor.

Kolay organizasyonlar değil fakat kolayı biz herkesin yapabileceğini zoru başarmanın önemli olduğuna Rapid olarak inanıyoruz.

2015-2016 da çok çalışarak Türkiye Rusya hattında yüklediğimiz araç adedinde yuzde yuzun üstünde başarı sağlamamızın bazı sebeplerini bu bakış açılarımızın olduğunu söyliyebiliriz.

Rusya taşımaları Rapid olarak sadece Türkiye rusya arasında olan taşımalardan ibaret değil.

Aynı zamanda firmamız Romanya Rusya arasındada taşıma yapmaktadır.

Ve Rusya Romanya arasındada haftalık düzenli 10 tır üstünde taşıma yapmaktadır.

Hedefimiz bu taşımaları yapmayı devam ettirebilmek ve arttırmaktır.

Aynı zamanda Rusya ofisimiz Rusya İtalya arasında lastik taşımaları verçekleştirmektedir.

200 tırın üzerinde taşıma gerçekleştirilmiştir.

Rusya Moskova ofisimizdeki gelişimdeki en önemli hedefimiz Rusya Kazakistan arasındaki taşıma kapasitemizi arttırmayı başarmaktır.

Bu taşımalarla ilgili yaklaşık 2.5 yıldır geliştirme çalışmalarını ekibimizle beraber yapmaktayız.

Olumlu geri dönüşümleri 2017 yılında beklemekteyiz.

2016 yılını büyümeyle kapamayı bir başarı olarak görüyoruz.

2017 yılında ilk etapta yaptığımız işleri korumayı başarıp yeni işlerlede büyümeyi hedefliyoruz

ATA DİLMEN